Kdo jsme a co děláme

Jste na webových stránkách společnosti RT cz s.r.o. Firma byla založena v roce 2009 s původním názvem „RESL trade s.r.o.“. V roce 2022 proběhly organizační změny, při kterých byl změněn i název společnosti na „RT cz s.r.o.“. Sídlo i provoz firmy se nachází v České Lípě, Tovární ulice 3057, v Libereckém kraji.

Naším oborem je zpracování kovů a stavební práce včetně souvisejících činností. To zahrnuje zpracování výrobních postupů a dokumentace pro výrobu, vlastní výrobu i zajištění navazujících prací a subdodávek.

Naše zařízení pro kovovýrobu nám umožňuje zpracovávat výrobky všemi běžnými způsoby, včetně některých dnes již trochu pozapomenutých řemeslných postupů, jako je například kovotlačení.

Pro stavební činnost, kterou provozujeme, máme veškeré vybavení. Toto vybavení obsahuje vše potřebné pro běžné zednické, obkladačské, sádrokartonářské, fasádnické a podobné práce.

Rekonstrukce a historie budovy, ve které pracujeme

Někdy v polovině minulého desetiletí jsme se stali vlastníky budovy s historií sahající do počátku minulého století.
Objekt, postavený kolem roku 1902, původně sloužil jako pila se sklady. V těsném sousedství stála vila majitele. Na této pohlednici je vlevo nahoře vidět dům obchodníka se dřevem Augusta Deutschmanna. Snímek byl pořízen přibližně z místa dnešního autoservisu. Zde ještě jeden dobový pohled. Dům stojí u vjezdu do současného areálu Žoska a. s., v přízemí byla kancelář a v patře byt majitele. Tyto objekty jsou vyznačeny na segmentu plánu České Lípy z roku 1930. Po roce 1938 byla pila jako židovský konfiskát i s vilou začleněna do železničních dílen tehdejších Říšských drah.

Po válce zůstal objekt pily součástí železničních dílen, posléze tedy ŽOS Česká Lípa, a podle tohoto plánu byla v budově zřízena požární zbrojnice. Dle svědectví pamětníků zde sídlil také bezpečnostní technik, sklady Lidových milicí včetně trezorové místnosti na zbraně. V devadesátých letech proběhla privatizace a po řadě všech majitelů a úprav se v roce 2015 stala vlastníkem naše firma. Kompletní rekonstrukce budovy realizovná vlastními silami nás přivedla ke stavebním pracem. Jak se nám daří budovu rekonstruovat, aby sloužita další desítky let, můžete posoudit na přiložených obrázcích.

 

Kovovýroba

Zabýváme se především zakázkovou výrobou a velký důraz dáváme na řemeslné zpracování zakázek.

VÍCE INFORMACÍ A UKÁZKY

Stavební práce

Stavební práce zahrnují především rekonstrukce či přestavby, zvládneme ale i rodinný dům.

Více informací a ukázky